niedziela, 17 września 2017

Kupiłam mieszkanie, a w nim był On ...

Śnił mi się mój Piesio. 
Po raz kolejny, jak to bywa w moich snach, kupiłam mieszkanie, tym razem jakieś postindustrialne. Poprzednio często kupowałam olbrzymie domy i do końca snu często nie udawało mi się ich do końca zwiedzić czy zagospodarować. Pamiętam te wszystkie domu :). Może w innym życiu jeszcze kiedyś zostanę architektem.
I w tym postindustrialnym mieszkaniu było takie przejście z zewnątrz do środka, pomieszczenie wyłożone kafelkami, ale takie wygodne, jakby coś w rodzaju wielkiej kanapy. I tam wszedł jakiś wielki kot.
A zaraz za nim przyszedł mój piesio. Położył się. I wtulił. I do dziwnego, za chwilę dołączyły do niego inne koty. Otuliły go swoim ciepłem. Wszystkie takie wielkie dzikie żbiki lub podobne.
Widziałam, że jest mu dobrze w towarzystwie tych wielkich ciepłych futer.
Widziałam jego szczęśliwe oczy.
W tym śnie nie wiedziałam, że go już tu ze mną nie ma. Byłam szczęśliwa, że mu dobrze, mogłam spokojnie wyjść, a on leżał tam szczęśliwy z tymi wielkimi kotami.
Schwarz
To było jedno z jego ostatnich zdjęć z lutego 2017.
Już nie bardzo mógł się wtedy swobodnie poruszać, na podusię trafić jak widać też było ciężko.
Ale chciał koniecznie towarzyszyć Mikaelowi w sprzątaniu ogrodu.

22 komentarze:

 1. Otuliłaś go swoimi ciepłymi uczuciami. Będzie z tobą w każdym twoim domu, bo masz go w sercu.

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo smutno, pokochałam go na Twoich zdjęciach:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie się nadal łzy leją na takie intensywne wspomnienia. To senne było miłe, ale teraz wracają też te inne. Od samego początku, kiedy jako taka mała kulka z jęzorem do mnie przyszedł i go przygarnęłam... Oj smutno.

   Usuń
 3. Po bardzo złym dniu miałam w nocy sen, w którym przyszedł do mnie mój pierwszy bokser. Siedzieliśmy na trawie, w słońcu, pełni spokoju, czułam ciepło jego ciała...To był jeden z najpiękniejszych snów jaki miałam. Napełnił mnie energią i i ogromną radością. Wierzę, że jest miejsce, gdzie czekają na mnie wszystkie moje psy. Tak bardzo za nimi tęsknię.Cały czas żyją w mojej pamięci...wszystkie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też bym chciała w to wierzyć, w snach już do mnie wracał mój piesio, ale nie pamiętam zbyt wyraźnie. Ten sen zapamiętałam bardzo dobrze i zrobiło mi się po nim tak ciepło na duszy. A Schwarz jest mój jedyny.
   Kiedyś jeszcze na pewno będę miała psa, może właśnie czekam na to drugie wcielenie...

   Usuń
 4. I popłakałam się przy poniedziałku o poranku. Przy takich tematach zawsze mam oczy na bardzo podmokłym terenie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo Twoje serce wypełnia miłość. Tak po prostu. Wtedy człowiek ma blisko kranik ze łzami w sprawach, które dotyczą czystej miłości, jak miłość zwierzaków i do zwierzaków. Ściskam i podaję chusteczkę, sama też znów biorę...

   Usuń
 5. Do mnie moje zwierzaki nie chca we snie przychodzic. Ludzie tez nie.A przeciez mysle o wszystkich intensywnie, wspominam czesto. Chcialabym zobaczyc ich, chocby we snie, zywych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie się czasem śnią bardzo realistyczne sny tak z ludźmi, którzy należą do mojej przeszłości, a czasem już nie żyją, a czasem właśnie z piesiem. Ale tak wyraźnego snu, jak ten dawno nie miałam. Bardzo mi się on spodobał, a jednocześnie znów mnie emocjonalnie bardzo poruszył.

   Usuń
 6. też tak czasem mam, że śnią mi się ważne dla mnie osoby i najważniejsze w moim życiu psy; i we śnie nie wiem, że to sen; samo szczęście i błogość jakiejś kontynuacji, takiego po prostu i czasu na dalej; a potem, gdy przychodzi przebudzenie, to aż się nie chce oczu otwierać, jeszcze moment popatrzeć choćby, pobyć;
  i fajne te sny jak darowana błogość, i okrutne, bo zostają po nich emocje, prawda?
  ale myślę sobie Iw, że Ty przecież dobrze wiesz, że on sobie gdzieś jest, ten ukochany piesio, i mu ciepło, błogo, a poduszka miękka i czworonożni przyjaciele niedaleko; jest i czeka na Ciebie po prostu, żebyś sobie pozałatwiała te swoje ziemskie sprawy, poczeka...

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie sie zwierzaki nie snia, ale sny o domach miewalam, oj miewalam... I tak jak Ty, nie moglam ich zwiedzic do konca, czy zagospodarowac... To musi miec jakas przyczyne :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Może widziałaś zwierzęce niebo? Jeśli jest coś takiego...

  OdpowiedzUsuń
 9. Cudny Piesio, zostanie na zawsze w twoich myślach. Nie dziwię się, że na nowym miejscu też musiał sie pojawić - zaznaczył swoje miejsce przy tobie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Najpiękniejsze moje sny to te, gdy śni mi się mój piesunio.One już zawsze będą z nami, wiesz?

  OdpowiedzUsuń
 11. Słodziutki ten piesek.
  Czasem mam wrażenie, że nie tylko my idziemy do nieba, ale zwierzęta też i że też z nimi także się spotkamy.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. Ech ...po co przyszedł ?
  Powiedzieć ,że dobre mieszkanie kupiłaś ?

  OdpowiedzUsuń
 13. Wybaczcie, nie jestem w stanie odpowiadać na komentarze, chociaż czytam każdy i to po kilka razy...

  OdpowiedzUsuń
 14. któż by nie pamiętał Piesia, ja pamiętam znakomicie... za to wizja "Piesiowej Nawii" zaiste niesamowita... jakby nie było, Piesio był z kotami w znakomitej komitywie, zwłaszcza z jednym...
  p.jzns :)...

  OdpowiedzUsuń
 15. Chyba nie chciałabym budzić się z takiego snu.

  OdpowiedzUsuń

Zostaw ślad, będzie mi miło.
Komentarze nie na temat lub hejterskie będą wysyłane w siną dal, gdzie ich miejsce.